"הרובע" כתבות ישראליות

באילו תחומים מטפל עורך דין פלילי?

עבירות פליליות הן סוג העבירות החמור ביותר במערכת המשפטית. בדרך כלל העונש יהיה מאסר במקרים של עבירות אלו. כמובן שיש סוגים שונים של עבירות פליליות ודרגות חומרה שונות המשפיעות על העונש וגודל העונש (קנס/מאסר ואיזה גובה/אורך). התחום הפלילי מטופל על ידי עורכי דין המתמחים בתחום זה וחשוב להיות מיוצגים על ידי עו"ד המתמחה בתחום זה במידה ואתם רוצים להגן על עצמכם מפני האשמה פלילית. בית המשפט מאוד לא סבלני ומאוד לא סלחן בכל הנוגע לעבירות מסוג זה ולכן ייצוג מקצועי הוא הדרך היחידה לנקות אתכם מאשמה או להקל את העונש במידה ואכן הוכחה אשמתכם.

כמה מהתחומים בהם מטפל עורך דין פלילי:

  • אלימות במשפחה – לצערנו הרב התא המשפחתי שאמור להיות הקרוב והמגן עלינו יכול לעתים להפוך להיות שדה קרב. במקרה של אלימות בין ההורים או בין הורים לילדים – אנא פנו לעורך דין פלילי.
  • מרמה והונאה – התחזות לאדם אחר, הונאת נושים, קשירת קשר לביצוע הונאה, זיוף מסמכים ועוד – כל אלה נחשבים לעבירות פליליות.
  • עבירות מין – מסוג העבירות החמור ביותר כיוון שמדובר גם בפגיעה פיזית וגם בפגיעה נפשית. כמובן שמדובר במעשה נבזה אולם יש סוגים שונים עבירות מין וכמובן שיש הבדל בין אדם שמטריד מילולית לאדם שמטריד פיזית בכפייה ובאלימות.
  • צווארון לבן – עבירות מסוג שוחד, גניבה, הלבנת הון, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועוד.
  • עבירות סמים – גם כן מסוג העבירות הקשות שכן כל מה שקשור לשימוש, ייבוא, ייצוא וסחר בסמים נחשב כעבירה פלילית.
  • הלבנת הון – אי תשלום מיסים, מרמה בהגשת מיסים, העלמות מס ועוד.

איך לבחור עורך דין פלילי?

האשמות פליליות הן דבר חמור וכאשר מוכחת האשמה לא רק שמדובר ברישום פלילי שעלול להרוס את חייכם אלא גם לגרור אתכם לעונש מאסר בפועל למשך שנים. במקרה של האשמה פלילית חובה להיות מיוצגים על ידי עורך דין פלילי מנוסה ומקצועי בתחום. בחירת עורך דין פלילי צריכה להתחשב בכמה פרמטרים חשובים:

  • ניסיון – כמה שנים עורך הדין הזה שמייצג אתכם מוסמך ומבין בתחום? ייתכן והמשרד שבו הוא עובד הנו משרד ותיק אך אותו עורך דין הוא עו"ד צעיר ולא מנוסה שנותנים לו לצבור ניסיון על הגב שלכם.
  • מקצוענות – האם המשרד מתמחה בתחום הפלילים או שמדובר באחד מתוך 20 תחומים שהוא מספק? אתם רוצים לוודא שאתם עובדים עם משרד עורכי דין המתמחה בתחום ספציפי זה וחי אותו 24/7. מלבד הידע והבנה בחוקה שיכולים להציל אתכם הרי שגם העובדה שהם נמצאים כל הזמן סביב התחום עוזר להם לצבור ניסיון ספציפי בתחום זה ולהכיר יותר מקרים ובכך לייצג את לקוחותיהם בצורה טובה יותר.
  • המלצות – תמיד טוב לשמוע המלצות על עו"ד מקצועי, אמין ומסור שגם יהיה זמין עבורכם ויהיה בעל סיכויי הצלחה רבים.