"הרובע" כתבות ישראליות

אילו מכונות רחצה יש לכלבים?

מכונת רחצה לכלבים היא המצאה חדשה יחסית שמאפשרת לבעליהם לחסוך זמן וכסף. את המכונות השונות אפשר למצוא בכל רחבי העולם, אך לאחרונה הן הגיעו גם לארץ. בפועל, מדובר על מכונה שאליה ניתן להכניס את הכלב בצורה בטוחה. לאחר הכנסת הכלב אל המכונה, מופעלים המכשירים שמאפשרים לרחוץ ולשטוף אותו כמעט ללא מגע יד אדם.

עם זאת, צריך לזכור שגם מכונות הרחצה לא מחליפות טיפול צמוד בכלב. כך למשל כדאי מדי פעם להשתמש בדגמים טובים של מכונות תספורת לכלבים על מנת לקצץ את הפרווה שלהם, לוודא שימוש בשמפו שמתאים לגזע של הכלב וכמובן גם לרכוש את האמפולות ואת הכדורים המיועדים למניעת פרעושים וקרציות.

מה ההבדל בין מכונות רחצה ומוצרי טיפוח?

האמת היא שהיכרות עם סוגים שונים של מכונות רחצה לכלבים היא הזדמנות טובה לבדוק מה ההבדל גם בין שאר מוצרי הטיפוח. הנה למשל מספר פרמטרים שדרכם אפשר להשוות גם בין מכונות תספורת לכלבים וגם בין מכונות רחצה:

א. התאמת המכונה לסוג הכלב – גם מכונות תספורת לכלבים וגם מכונות רחצה חייבות להתאים לגזע. במכונות רחצה זה ברור מאוד בגלל פערי הגדלים בין הגזעים, אך עם מכונות תספורת זה מורכב יותר ודורש היכרות עם המאפיינים של כל סוג פרווה ועור.

ב. אלרגיות ותגובות מיוחדות של הכלב – כלבים עלולים להגיב בצורה לחוצה ופתאומית לכניסה שלהם אל תוך מכונות רחצה. במקביל, יש כלבים שנבהלים מהרעש שמשמיעה מכונת תספורת. בהקשר הזה, מה שעושים זה לוודא שאין לכלב אלרגיות לחומרי הניקיון שיש במכונת הרחצה – אך גם להרגיל אותו לרעש של מכונת התספורת.

ג. איכות המוצר – כמו בכל דבר אחר, גם ברשימת המוצרים המיועדים לכלבים יש פערי איכות גדולים בין היצרנים והחברות. מצד שני, כאן גם אסור להתפשר כי שימוש במכונת תספורת או רחצה לא בטיחותית עלול לסכן את הכלב.

לסיכום, יש סוגים שונים של מכונות רחצה שמתפקדות נהדר עבור סוגים מסוימים של כלבים. לצידן, קיימות גם מכונות תספורת לכלבים שעוזרות בטיפוח ובשמירת היגיינה.