"הרובע" כתבות ישראליות

קניית משרד להשקעה

רבים ממקדים את מאמצי ההשקעה שלהם בשוק הנדל"ן, דווקא בנכסים המיועדים למגורים או מה שנקרא שוק הדיור. בפועל, שוק הנדל"ן המסחרי מציע הזדמנויות השקעה לא פחות טובות, ובמקרים רבים גם יותר יציבות ורווחיות. קניית משרד להשקעה, אם כן, הוא לחלוטין אחד מערוצי ההשקעה היותר אטרקטיביים בשוק הנדל"ן ובמיוחד בשוק הנדל"ן המסחרי. יחד עם זאת, כמו בכל השקעת נדל"ן אחרת, גם בנדל"ן מסחרי חשוב מאוד הניסיון וחשובה מאוד ההיכרות עם השוק והיכולת לנתח את הזדמנות ההשקעה בצורה אפקטיבית.

 

מדוע משרדים נחשבים לרווחיים יותר?

ובכן, לא ניתן לומר שמשרדים או ליתר דיוק, קניית משרד להשקעה, היא השקעה רווחית יותר מהשקעה בשוק הדיור. בפועל, שוק הדיור יודע להציע מגוון רחב של הזדמנויות השקעה שאף נכס משום סוג אחר לא יכול להתחרות בהן. מן הצד השני, משרדים יכולים בהחלט להיות מאוד רווחיים לאור עלויות השכירות הגבוהות במגזר העסקי. כמו כן, במקרים רבים השקעה במשרד יכולה להיות לעיתים קרובות להשקעה הזמינה היחידה למשקיעים רבים שאין בידם סכומים גבוהים להשקעה. כיום ניתן לקנות משרד במגדל משרדים בעלויות נמוכות משמעותית מדירה ולהעמיד את המשרד להשכרה שוטפת. אם מצאתם רואה חשבון, עורך דין או חברה יציבה וותיקה, אתם יכולים לחתום הסכם, להישען לאחור וליהנות מתזרים דמי השכירות שלכם באופן רציף וקבוע.

משרדים חדשים

איך בוחרים את המשרד?

כאמור, קניית משרד להשקעה היא אינה משימה של מה בכך ובכדי להבטיח שאתם עושים את ההשקעה הנכונה, חשוב מאוד שתהיה לכם היכולת לבחון את ההזדמנויות השונות שאתם נתקלים בהן. בחירת משרד להשקעה צריכה לקחת בחשבון את היקף הפעילות העסקית באזור ואת היקף הצמיחה הצפויה של פעילות זו בשנים הקרובות. ישנם כיום אזורים שאינם מפותחים במיוחד מבחינת פעילות המגזר העסקי, אך צפויים להפוך למרכזים עסקיים בשנים הקרובות בזכות פרויקטים גדולים שמתבצעים באזור.

בכדי לזהות את אותם משרדים פוטנציאליים חשוב לעבוד עם אנשי מקצוע שמכירים את האזור וחיים אותו יום יום ברמה הנדל"נית שלו. אנשי מקצוע כאלה יכולים להעניק לכם מידע ששווה לא פחות מזהב, והחשוב מכל הוא שללא המידע הזה אתם פשוט מגששים באפלה. תחום ההשקעה במשרדים ובנדל"ן מסחרי בכלל הוא תחום מאוד מעניין ואטרקטיבי, אבל הוא מחייב באותה מידה בדיוק כמו בשוק הדיור, את רמת ההתמחות ואת הידע המקצועי הנדרשים בכדי לאתר הזדמנויות השקעה, לזהות הזדמנויות בולטות וללקט את הטובות ביותר מביניהן.